koszalinPoniżej znajdziecie harmonogram organizowanych imprez rekreacyjno-sportowych, treningów, warsztatów i zajęć ogólnodostępnych dla mieszkańców Koszalina w roku 2017, a także harmonogram akcji Bezpieczne Wakacje 2017.

Harmonogram Imprez na 2017, Bezpieczne Wakacje 2017.

KOSZALIŃSCY LEKKOATLECI MASTERS WRACAJĄ Z 6 MEDALAMI

masters17

W dniach 1-2 lipca 2017 roku w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Nasi reprezentanci wracają z 6 medalami: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Złote medale w kategorii M-45 zdobył Arkadiusz Kozak w biegu na dystansie 800m (2:12,95 min) oraz na dystansie 1500m (4:32.46min). Srebro w biegu na dystansie 300m przez płotki (54.78 sek) zdobył Jan Suski występujący w kategorii M-60, zaś drugi srebrny medal zdobył Jerzy Krauze M-50, występując z kontuzją nogi, wywalczył medal w rzucie oszczepem (38.65 m). Dwa brązowe medale zdobył Cezary Linowiecki w kat. M-55, w biegu na dystansie 800m (2:28.27min) oraz 1500m (5:05.58min). Kolejne zawody w kalendarzu to udział w Mistrzostwa Europy Masters w Danii na przełomie lipca i sierpnia.

Zebranie Klubu Biegacza lipiec 2017

p1140296W dniu 03.07.2017 odbędzie się zebranie Amatorskiego Klubu Biegacza KTTKF. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się o godz.18  w klubie Przylesie przy ulicy Szenwalda 2.  Serdecznie zapraszamy do udziału. W miesiącu sierpniu zebrania nie będzie..

Informacji udziela Prezes Klubu: Dariusz Jarosz tel. 607 498 662

Wyniki Testu Coopera

bbl10

W dniu 22.06.2017 przeprowadziliśmy Test Coopera. Po rozgrzewce o godzinie 19 do biegu wystartowało niespełna dziesięciu śmiałków. W gronie, które ukończyło znalazło się pięciu mężczyzn i dwie kobiety. Oto oni i dystans, jaki udało im się przebiec w ciągu 12 minut: Robert Kościelniak 3300 m, Jan Zwoliński 3180 m, Jacek Moszyński 3080 m, Dariusz Jarosz 3020 m, Igor Kisieliński 2820 m, Ala Dąbrowska 2700 m i Iza Chodor 2690 m. Serdecznie gratulujemy.  Wyniki.

Test Coopera 22.06.2017

bbl10

Dnia 22.06.2017 w czwartek przeprowadzimy Test Coopera - polegający na tym, żeby biec przez 12 minut bez przerwy, starając się pokonać jak najdłuższy dystans. Zaczynamy jak zwykle rozgrzewką o godzinie 18.30, a około godziny 19.00 nastąpi start do testu Coopera. Miejsce - stadion lekkoatletyczny Bałtyk Koszalin. Serdecznie zapraszamy.

Podsumowanie Letniej Mili 2017

letnia17 Za nami 3 edycje Letniej Mili na stadionie Bałtyku Koszalin. Czas na podsumowanie tej edycji. W kategorii open mężczyzn najlepszym okazał się Krystian Sobstel, przed Marcinem Sitowskim i Arkadiuszem Kozakiem. W kategorii open kobiet najlepszą została Agnieszka Konkel, przed Izabelą Chodor i Anną Orzeł. Serdecznie gratulujemy. Ceremonia wręczenia pucharków dla najlepszych odbędzie się w dniu 28 czerwca o godz. 19.00 w City Box przy ul. Rynek Staromiejski. Będą też dyplomy dla najlepszych w kategoriach wiekowych, a dla tych, którzy ukończyli wszystkie edycje - niespodzianka. Tradycyjnie kategoria open nie dubluje się z kategoriami wiekowymi.

Klasyfikacja OPENKlasyfikacja wiekowaLista nagrodzonychLista osób biorących udział we wszystkich letnich milach.

Bieg Rzeźnika 2017

bieg-rzeznikaW nocy z soboty na niedzielę (10-11.06.2017) punktualnie o godz. 3.00 ruszył jeden z najtrudniejszych górskich biegów - Bieg Rzeźnika. W tym roku trasa została zmieniona i oceniona jako najtrudniejsza od 2005 roku. Długość 82 km. Jakby tego było mało, w sobotę w Bieszczadach rozpętało się prawdziwe piekło, szalona burza z piorunami, tony wody z nieba, które zmieniły trasę w jedną wielką ślizgawkę. Słynny cytat Friedricha Hebbla "Błoto jest wszechobecne" wspaniale oddaje warunki, jakie panowały na trasie. I w tych oto warunkach przyszło rywalizować wszystkim śmiałkom, którzy stanęli na starcie, wśród których znaleźli się reprezentanci TKKF Koszalin. Oto nasi wspaniali: para Rafał Nakonieczny - Grzegorz Szymajda uzyskała czas 13:24:13, para Weronika Wolf - Gosia Krzewińska 15:44:50, to Ci, którym udało się ukończyć, ale biegli jeszcze inni, którym zabrakło odrobiny szczęścia: para Kasia Janicka - Magdalena Trejder. Poza nimi biegli jeszcze inni mieszkańcy Koszalina, jak córka Gosi - Monika w parze z Pawłem Gawrońskim, którzy mieli przedostatni czas wśród tych, którym udało sie dobiec do mety - 17:57:30. Wasza fantastyczna walka na trasie zapadnie na długo w naszej pamięci. Serdecznie gratulujemy.

Bieg Politechniki 2017

bieg_poliW minioną sobotę 10.06.2017 w Koszalinie odbyła się impreza rekreacyjna zorganizowana przez Polietchnikę Koszalińską, a składająca się z dwóch biegów na dystansach 4 i 10 km oraz marszu Nordic Walking na dystansie 4 km. Razem wystartowało ponad 250 osób przede wszystkim z Koszalina i okolic, a nie zabrakło też zawodników z innych miast. Oczywiście byli wśród nich reprezentanci naszego TKKF Koszalin. Na krótszym dystansie wśród pań wygrały nasze zawodniczki: Irena Samoił-Kowalska przed Martą Mędel. Ponadto w kategorii K-50 pierwsza była Lucyna Bogacka, w M-30 również pierwszy Marcin Śnieżko, zaś trzecie miejsca zajęli Waldek Kozłowiecki w M-60 i Marian Bartnik w M-70. Na 10 km trzecie miejsce wśród kobiet zajęła Iza Chodor, w K-50 pierwsze Alicja Dąbrowska, w M-50 również pierwsze Eugeniusz Grzesik przed Janem Zelkiem. Serdecznie gratulujemy.