LOGO-Swiat

Logo pure

Logo Toyota

VI Cross Góry Chełmskiej

CROSS plakat 2014Przed nami kolejna impreza w ramach Grand Prix Koszalina w biegach. Już 16 sierpnia 2014 roku - "VI Cross Góry Chełmskiej". Dystans biegu głównego 5km po alejkach Góry Chełmskiej. Ponadto w programie:

10.30 - Bieg Rodzinny (minimum 1 rodzic + minimum 1 dziecko do 13 roku życia)

11.00 -  Bieg główny - 5km

11.40 -  Zawody nordic walking

12.00 -  II Mistrzostwa Koszalina w Crossduathlonie

Po biegu wspólny piknik z pieczeniem kiełbasek i atrakcjami dla dzieci.

Regulamin biegu     Trasa      Zapisy do biegu

Regulamin nordic walking         Zapisy

Regulamin crossduathlonu         Zapisy

Zawody na zalewie

P7040012W sobotę 5 lipca 2014 roku przeprowadziliśmy zawody w Aquathlonie, w którym sportowcy mieli do przepłynięcia 400m po zalewie oraz musieli przebiec dookoła zbiornika retencyjnego. Do zawodów zgłosiło się blisko 100 osób. Zwycięzcą wśród mężczyzn w kategorii OPEN był Igor Siódmiak, drugi na mecie był gimnazjalista Grzegorz Raczyński. Na najniższym stopniu podium stanął Jacek Dziarek. W kategorii kobiet OPEN najlepszą była Katarzyna Gudaniec. Srebrny medal otrzymała Karolina Nagórska, a trzecie miejsce zajęła Małgorzata Pienkos.

Zawody odbywały się w ramach "Festiwalu Koszalin Pełnia Życia".

Więcej…

9 medali Mistrzostw Polski

Radom2014Reprezentanci KTKKF uczestniczyli w 24 Mistrzostwach Polski Weteranów Lekkiej Atletyki w Radomiu., które odbyły się w dn. 5-6 lipa br. Mistrzostwa Polski odbyły się na nowym obiekcie lekkoatletycznym pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Ministra Sportu i Turystyki. W zawodach udział wzięło łącznie udział 317 zawodników (46 kobiet + 271 mężczyzn). Koszalin reprezentowała tym razem nie duża, bo 5-osobowa reprezentacja, a byli nimi Jerzy Krauze, Arkadiusz Kozak, Tadeusz Miąsek, Jan Suski i Stanisław Wiącek. Podczas Mistrzostw ustanowiono 29 rekordów MP, a jednym z autorów rekordu w biegu na 100m przez płotki był Jerzy Krauze, który w kategorii 50-latków, z wynikiem 15,49 s zwyciężył w klasyfikacji "open" mężczyzn w konkurencjach sprinterskich. Jerzy za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji sprinterów, został również uhonorowany pucharem Prezesa PZLA Jerzego Skuchę. Koszalińscy lekkoatleci zdobyli łącznie 9 medali, 3 złote, 4 srebrne i 2 brązowe.

Należy wspomnieć, że nasi reprezentanci, a są nimi Jerzy Krauze, Arkadiusz Kozak i Tadeusz Miąsek, szykują się do udziału w Mistrzostwach Europy Mastersów Lekkiej Atletyki, które odbędą się w dniach 22 - 31 sierpnia w Izmirze. Zapewne start w Radomiu był jednym z elementów przygotowań formy sportowej przed najważniejszym wydarzeniem tegorocznego sezonu lekkoatletycznego.

Poniżej pełne zestawienie medalowe wraz z wynikami.
Złote medale:
M50 - Jerzy Krauze – 100m (12.09) oraz 100 m ppł. (15.49s (RMP))
M40 - Arkadiusz Kozak - 3000 m z przeszkodami (10:52.20 min.)
Srebrne medale:
M50 - Jerzy Krauze - oszczep (46.48 m)
M40 - Arkadiusz Kozak - 5000 m (17:23,67min.)
M55 - Stanisław Wiącek - 400 m ppł. (1:34.31min.)
M70 - Tadeusz Wiącek - 80 m ppł (19.28 s.)
Brązowe medale:
M60 - Jan Suski - 300 m ppł. (53.40 s.)
M70 - Tadeusz Wiącek - 100 m (15.46 s.)

Zwycięstwo w Survival Race

10509479 512095635603927 1995675429064039868 nDruga edycja miejskiego biegu z przeszkodami SURVIVAL RACE odbyła się w Warszawie. Arkadiusz Kozak we Wrocławiu uplasował się na 2 miejscu, więc przyszła kolej na zwycięstwo. Trasę 10 km z 27 przeszkodami na trasie, pokonałem w czasie 42 min 24 sek. Wynik okazał się najlepszym z ponad 700 uczestników. Trasa przebiegała w większości po bezdrożach, błocie i plaży wzdłuż Wisły, bardzo wymagająca, ale satysfakcja ogromna. Wyniki 10km

Zapraszam do Koszalina na Bieg Herkulesa już 26 lipca 2014 roku. Biędzie niesamowicie !!!!!

Arkadiusz Kozak Mistrzem Europy !!!

CAPTURE14-06-14124330001W dniu 14 czerwca 2014 roku w Ludwikowicach Kłodzkich, odbyły się V Mistrzostwa Europy Masters w Biegach Górskich – V Bieg Na Wielką Sowę, który był jednocześnie Mistrzostwami Polski Weteranów w Biegu Górskim. Do biegu przystąpiło ponad 330 zawodników z 20 państw z całą czołówką reprezentantów Polski specjalizujących się w tej wymagającej biegowej konkurencji. Uczestnicy musieli pokonać trasę w stylu Alpejskim o długości 9,4 km z przewyższeniem 570 m.

W Mistrzostwach nasze miasto Koszalin reprezentował Arkadiusz Kozak, który osiągnął życiowy sukces, ponieważ nie tylko zajął II miejsce w Polsce, ale także wspólnie z z Robertem Faronem (Zalesie) oraz Piotrem Huziorem (Nowy Targ) zdobył złoty medal Mistrzostw Europy w kategorii M-40 w punktacji zespołowej. Należy podkreślić, że Polacy zdecydowanie wyprzedzili reprezentantów Czech.

Paweł najlepszy w Grudziądzu

10371713 642439059166901 3402415751748763175 nPuchar Polski w Nordic Walking oraz Międzynarodowa Konwencja Nordic Walking w Grudziądzu za nami! Plaża nad jeziorem Rudnik zgromadziła w sobotnie przedpołudnie na starcie ponad 300 uczestników oraz ogromną liczbę widzów korzystających z pięknej pogody. Było słonecznie, wakacyjnie i międzynarodowo - na trasę obok naszych rodaków ruszyli przedstawiciele Ukrainy oraz Niemiec.

Na dystansie 5km w kategorii do 13 lat po raz czwarty w tym sezonie najlepszym okazał się reprezentant Koszalińskiego TKKF Paweł Kozak. Na trudnej piaszczystej trasie, wypracował prawie cztery minuty przewagi nad kolejnym zawodnikiem w jego kategorii. Kolejny start w Pucharze Polski już 28 czerwca w Pakości.

XII Międzynarodowy Bieg Wenedów

NHK 1151Słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom XII Międzynarodowego Biegu Wenedów. Bieg główny na dystansie 10km ukończyło 385 osób, zaś 1 milę ukończyło 58. W biegu na dystansie 10 km zwyciężył Jarosław Cichocki z Białogardu, zaś najlepszą kobietą okazała się Ewa Huryń ze Szczecina. Nawyżej sklasyfikowanym mieszkańcem Koszalina był Mateusz Witkowski, który pokonał trasę w czasie 34min 35sek.

Na dystansie 1 mili zwyciężył Vitalik Marynych, który wyprzedził reprezentanta Koszalina Jakuba Wróbla. Najlepszą wśród kobiet okazała się Izabela Frontczak (TKKF Koszalin). Starterami biegów byli: Prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński oraz uczestnicy Igrzysk Olimpijskich Marian Tałaj i Leszek Doliński. Na mecie biegów wszystkim wręczono pamiątkowy odlewany medal.

Tegoroczna edycja wzbogacona była o strefę rozrywki dla dzieci, które mogły bawić się na pneumatycznym placu zabaw oraz zjeżdżalni. Ponadto dla wszystkich uczestników imprezy organizator zabezpieczył posiłek regeneracyjny w formie naleśników z polewą.

Więcej…

VI Cross Góry Chełmskiej - 16.08.2014r

CROSS plakat 2014

Jeszcze nie ochłoneliście po XII Międzynarodowym Biegu Wenedów, a przed nami kolejna impreza biegowa w ramach Grand Prix Koszalina w biegach. Dystans biegu głównego 5km po alejkach Góry Chełmskiej.

W programie imprezy min.: Bieg Rodzinny, II Otwarte Mistrzostwa Koszalina w Crossduathlonie oraz bieg główny na dystansie 5km. Po biegu wspólny piknik z pieczeniem kiełbasek.

Rewelacyjny debiut w SURVIVAL RACE
raceRewelacyjny debiut w SURVIVAL RACE odnotował Prezes Zarządu naszego Towarzystwa Arkadiusz Kozak, który na dystansie 10 km uzyskał czas 36 min 09 sek, a w klasyfikacji generalnej zajął wysokie II miejsce. Był mile zaskoczony udanym startem w tak trudnym i wymagającym biegu.
Dystans 10km, a na trasie 27 przeszkód do pokonania. Niektóre łatwe, jednak większość wymagała wysokich umiejętności fizycznych. Na starcie stanęło prawie 1 000 osób. Opłata wysoka - średnio 100 zł, a w zamian koszulka i nieśmiertelnik i niesamowite przeżycia. Wiele podobnych przeszkód znajdzie się na trasie BIEGU HERKULESA w Koszalinie 26 lipca 2014 roku, na który gorąco zapraszam www.biegherkulesa.pl.