ZŁOTY SPONSOR

a44acd9634eed398

invest

PARTNER MEDYCZNY

logo-SPONDYLUS

PARTNER STRATEGICZNY XIII BIEGU WENEDÓW

Lotto

NASI PARTNERZY

logo_ze_sloganem.cdr...

ck105-
Logo-ZOS

Logo PFNW

Wizytówka

KSE logo

PARTNER TECHNICZNY

4run - logo wersja full

 

Brooks

 

logo 6

SPONSOR

Logo-DMG

  Zapisz się do biegów i nordic walking  

01.03.2015 - Bieg Tropem Wilczym - 1963m, 10km (atest PZLA)

24.05.2015 - XIII Międzynarodowy Bieg Wenedów - 1 mila, 10km (atest PZLA)

25.07.2015 - Bieg Herkulesa - 6km,  strona: www.biegherkulesa.pl

29.08.2015 - Koszaliński Bieg Górski - 5km, 15km

27.12.2015 - VII Koszaliński Bieg Sylwestrowy - 5km (atest PZLA)

GP1

TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO

TENIS ZIEMNY AFISZKoszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej zaprasza na Wakacyjny Turniej Tenisa Ziemnego. Turniej odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia 2015 roku, w ramach miejskiej akcji "Bezpieczne Wakacji 2015" na kortach ziemnych za szkołą muzyczną przy ulicy Fałata w Koszalinie.

Kategorie wiekowe z podziałem na dziewczynki i chłopców: do 9lat, 10-12lat, 13-15lat

Zgłoszenia przyjmujemy w dniu imprezy od godz. 9.00 w miejscu imprezy. Serdecznie zapraszamy dzieci do współnej zabawy.

 
KOSZALIŃSKI BIEG GÓRSKI

Mapa Górski -2015rJuż 29 sierpnia 2015 roku przeprowadzimy górski bieg w Koszalinie. Trasa przebiega po Górze Chełmskiej, najwyższym nadmorskim wzniesieniu Pomorza Środkowego, ma 137 m. n.p.m. Bieg odbędzie się na dystansie 5km oraz 15km.

Miłośników nordic walking zapraszamy na górski rajd na dystansie 5km.

Zapisy na stronie: http://sportznami.pl/tournaments/gpkoszalina/

 
Ruszyły zapisy na PKO Bieg Charytatywny!

Ruszyły zapisy na PKO Bieg Charytatywny!

Od 3 sierpnia można rejestrować się na PKO Bieg Charytatywny, który odbędzie się 19 września o 9.50 jednocześnie w 12 miastach w całej Polsce. Przyłącz się do naszej akcji – każde okrążenie to jeden posiłek dla dziecka.

Aby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu wystarczy zebrać pięcioosobową drużynę i zarejestrować ją na stronie biegu w odpowiednim formularzu. Warto pamiętać, że na każdym stadionie liczba uczestników jest ograniczona do 300 osób. Opłata startowa wynosi min. 25 zł (konto odpowiednie dla danego miasta) i również zostanie przekazana na rzecz dzieci.

pko33

Bieg sztafetowy rozpocznie się w sobotę 19 września o godz. 9.50 – jednocześnie na stadionach 12 miast w Polsce – w Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Łomży, Mikłowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia, z których każde zostanie przeliczone na jeden obiad dla dziecka. Środki finansowe na posiłki zostaną przekazane przez Fundację PKO Banku Polskiego. Na najlepsze zespoły czekają nagrody rzeczowe.

Zamień z nami wysiłek na posiłek! Zapraszamy do zapisów!

 
BIEG HERKULESA 2015

herk2015W dniu 26 lipca 2015 roku współorganizowaliśmy wespół Zarządem Obiektów Sportowych w Koszalinie Bieg Herkulesa. Docelowo bieg miał się odbyć dzień wcześniej. Niestety, na wskutek całkowitego załamania pogody, kierując się względami bezpieczeństwa zawodników, organizatorzy musieli przenieść zawody na następny dzień. Zaczęliśmy od biegów dziecięcych. O 15.30 do startu ruszyły maluchy do lat ośmiu (400 metrów), a po nich dzieci do lat 13 (600 metrów). Najmłodszy uczestnik miał 2 lata. Zainteresowanie było ogromne. Rodzice przeżywali starty swoich pociech czasami bardziej, niż one same. Dzieci wspaniale się ścigały, pokonując przeszkody i stojących na trasie rycerzy z mieczami. Na mecie każdy dostał słodki upominek i napój, a także każdemu z nich został wypisany pamiątkowy dyplom okończenia biegu. Po dzieciach ruszyli dorośli, najpierw 2 biegi mężczyzn, potem tylko kobiety i znowu mężczyźni i weterani, a na samym końcu sztafety. Do pokonania 3 pętle po 2,2 km każda i razem ponad 30 przeszkód. Wśród mężczyzn wygrał Sebastian Rybaczek reprezentujący Formę Rosnowo, zaś wśród kobiet nasza reprezentantka 4RUN TKKF Koszalin - Izabela Frontczak. W sztafetach najlepsi ooazali się zawodnicy Bryzy Postomino Team. Gratulacje! Swoje kategorie wiekowe wygrali inni nasi reprezentanci - Gosia Krzewińska (K35+) oraz Krzysztof Bogdanowicz (M50-59). Miejmy nadzieję, że za rok nic nie zakłóci przebiegu imprezy i spotkamy się po raz kolejny.

Wyniki      Wyniki sztafet

 
STARTOWALIŚMY W PÓŁMARATONIE

11542116 694337087367785 8528977204711126740 nW dniu 19 lipca 2015 roku kilkunastoosobowa grupa naszych reprezentantów wzięła udział w XXVIII Półmaratonie Lipcowym w Okonku. Rywalizacja po ulicach miejscowości zgromadziła wielu kibiców, co wpływało na osiąganie dobrych wyników na atestowanej trasie rywalizacji. Po zakończeniu biegu uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym przy grillu.

Był to kolejny wspólny wyjazd integracyjny Klubu Biegacza 4RUN TKKF Koszalin.

WYNIKI

 
Za nami II Mistrzostwa w Aquathlonie

bbl14

W niedzielę 5 lipca 2015, przy niezwykle upalnej i słonecznej pogodzie na terenie Wodnej Doliny przeprowadzliliśmy II Otwarte Mistrzostwa Koszalina w Aquathlonie. Impreza cieszyła się zainteresowaniem mediów, była telewizja i stacje radiowe. O godzinie 17.00 do wody wskoczyło niespełna 20 śmiałków. Najpierw przepłynęli odległość do smoka na środku zalewu i z powrotem do brzegu, a następnie ruszyli ścieżką wokół zalewu do mety usytuowanej powyżej plaży. Na mecie pierwszy zameldował się Grzegorz Raczyński, zwycięzca poprzedniej edycji, uczeń Gimnazjum Sportowego nr 1 w Koszalinie. Wśród Pań najlepszą okazała się Natalia Zawadzka. Gratulacje. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Była to ostatnia edycja tych zawodów. W przyszłym roku w miejsce tej imprezy planowane są Otwarte Mistrzostwa Koszalina w triathlonie.

 

 
Startowaliśmy w Sławnie, Miastku, Jarosławcu i Koszalinie.

bbl13

Miniony weekend - 4-5 lipca 2015 - obfitował w wiele imprez sportowych, w których udział wzięło wielu członków TKKF, zajmując wysokie lokaty. Najpierw 4 lipca w Sławnie w XIII Biegu 12 Mostów, udanie zaprezentował się Mateusz Witkowski, który zajął wysokie 7 miejsce w kategorii open, przegrywając jedynie z koalicją ukraińskich biegaczy oraz znanym polskim biegaczem Piotrem Drwalem. Mateusz oczywiście zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii, a poza nim na najwyższym miejscu na podium stanęli w swoich kategoriach wiekowych Grzegorz Szymajda i Arkadiusz Kozak. 5 lipca w I Biegu MTS Hammer w Miastku udanie zaprezentował się ponownie Grzegorz Szymajda, który zajął 3 miejsce w kategorii open, przegrywając jedynie z dwójką biegaczy ukraińskich. Poza nim udanie pobiegli pozostali nasi biegacze, Gosia Krzewińska zajęła 1 miejsce w swojej kategorii, zaś Jacek Moszyński i Waldemar Kozłowiecki byli odpowiednio 2 i 3 w swojej kategorii wiekowej. Byliśmy również widoczni w XXV Biegu Po Plaży w Jarosławcu, jak i w zawodach w aquathlonie w Koszalinie.

 

 
NASZA REPREZENTACJA Z 17 MEDALAMI

J.Krauze K.Bułczyński-MP Toruń 2015W Toruniu w dniach od 27 do 28 czerwca br. odbyły się jubileuszowe - 25 Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce. Patronat nad imprezą objął Michał Zaleski - Prezydent Miasta Torunia oraz Jerzy Skucha – Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W zawodach uczestniczyło 379 zawodników, a w trakcie mistrzostw poprawiono aż 29 rekordów Polski oraz jeden rekord Europy w rzucie dyskiem, którego autorem był 105-latek – Stanisław Kowalski.

Spośród koszalińskich reprezentantów na szczególne wyróżnienie zasługuje Kazimierz Bułczyński, który w tym roku wszedł w nową kategorię wiekową – M85, gdzie podczas toruńskich zawodów aż sześciokrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski, a także tyle samo razy ustanawiał rekordy Polski. Pan Kazimierz, to utytułowany i wszechstronnie utalentowany sportowiec, który również ma na swoim koncie rekordy Polski w młodszych kategoriach wiekowych, ale co najważniejsze jako jeden z czterech Polaków jest posiadaczem rekordu świata w pięcioboju lekkoatletycznym, który ustanowił w Koszalinie w 2010 roku.

Więcej…
 


BEZPIECZNE WAKACJE 2015

Serdecznie zapraszamy dzieci na zajęcia organizowane w ramach BEZPIECZNYCH WAKACJI 2015. W tym roku proponujemy udział w otwartych zajęciach, wakacyjnych przygodach z LEKKOATLETYKĄ, TENISEM ZIEMNYM, czy CAPOEIRA. Zajęcia prowadzą instruktorzy naszego towarzystwa.

Harmonogram